Mac Servisi, Bilgisayar Servisi 0212 599 39 49

NEDEN KASPERSKY?

Kaspersky Lab virüslere, spam ve bilgisayar korsanı saldırılarına karşı Rusya’nın en popüler ve Avrupa’nın önde gelen güvenlik sistemi üreticisidir. Kaspersky Lab dünyadaki IT güvenlik programlarının ilk dört üreticisi arasında yer almaktadır.
Tarihçe
Kaspersky Lab 12 yıl önce kurulmakla birlikte Eugene Kaspersky rehberliğindeki anti-virüs geliştiriciler grubu yaklaşık yirmi yıldır bu alanda çalışmaktadır.
1989 yılında Eugene Kaspersky Cascade virüsünü bilgisayarından temizledi. “Virüs bilime” ilgisi böyle başladı. 1991 yılından itibaren bu hobi giderek hayatının çalışması haline geldi ve Eugene bugün IT güvenliğinin liderlerinden biri haline geldi. 1990’ların başında Rus pazarındaki anti-virüs sistemleri şunlardı: Pazarın %90’ına Aidstest sahipti, kalan %10 McAfee, Doctor Solomon ve Norton Antivirus arasında paylaşılmaktaydı. 1994 yılında Hamburg Üniversitesindeki virüs merkezi Eugene Kaspersky tarafından geliştirilen AntiViral Tool Kit Pro’yu dünyadaki en iyi anti-virüs tarayıcı olarak kabul etti. 1996 yılında üçüncü kuşak tarayıcının piyasaya sürülmesinden sonra dünyanın önde gelen anti-virüs geliştiricileri onu kendi programlarıyla tümleştirmeye başladılar. En iyi anti-virüs ürünleri ve teknolojisi çağı böylece açıldı. 1997 yılında Rusya pazarında yeni bir marka – Kaspersky Lab – ortaya çıktı.

Global Varlık
Kaspersky Lab, merkez ofisi Rusya-Moskova’da bulunan uluslararası bir şirketler grubudur. Dünyada özellikle
Batı Avrupa; Doğu Avrupa, Orta Doğu,  Afrika, Kuzey ve Güney  Amerika, Asya-Pasifik ülkeleri ve Japonya’daki yerel ofislerini
ve iş ortaklarını yönetmek üzere 5 ayrı merkeze sahiptir. Kaspersky Lab ürünleri, global olarak 300 milyondan fazla kullanıcı tarafından
kullanılmaktadır.

Ekip
Kaspersky Lab’ın ana varlığı ve başarısını anahtarı IT tehditlerine karşı daha iyi koruma sağlamak için şirketin benzersiz teknolojilerini geliştiren dünya çapındaki profesyoneller ekibidir. Personeli geçen on yıl içinde 20 kat büyümüştür.
Şirket önde gelen IT güvenliği uzmanlarını istihdam etmektedir. Uzmanlarımızın engin bilgisi yeraltındaki bilgisayar faaliyeti eğilimlerini öngörmelerine yardımcı olmaktadır. Bu da ortaya çıkan her türden yeni IT tehdidine yanıt verirken Kaspersky Lab’ın rakiplerinin önünde olmaya devam etmesini sağlamaktadır.
Yeni bir anti-virüs ürünü geliştirmek yalnızca en son teknolojilerin başarıyla uygulanması anlamına değil, aynı zamanda mevcut tehditleri şirketin virüs laboratuvarında işleyerek ve çözümleyerek her gün çok sıkı çalışmak anlamına da gelir.
Kaspersky Lab virüs laboratuvarının avantajları şunlardır:
• Virüs laboratuvarı Moskova’daki ortak araştırma merkezinde kurulmuştur
• Kötü amaçlı yazılım örnekleri coğrafi temelde toplanır, hazırlanan özel tuzaklar, bunların “doğal ortamlarında” görünür görünmez örneklerinin hemen toplanmasını olanaklı kılar
• Kaspersky Lab virüs laboratuvarı kötü amaçlı yazılımları toplamak ve işlemek için benzersiz otomasyon araçları kullanır
• Güncelleme testleri otomatik olarak gerçekleştirilir.
Spama karşı etkili koruma sağlamak için Kaspersky Lab’ın dilbilim laboratuvarı yeni istenmeyen e-posta türlerini sürekli olarak izlemekte ve çözümlemektedir. Dilbilim laboratuvarımız aşağıdakilerden oluşmaktadır:
• Profesyonel dilbilimciler ekibi
• 24×7 spam çözümleme düzeni
• Dilbilimsel çözümleme algoritmalarının düzenli güncellemeleri ve iyileştirmeleri
• Spam imzalarını birkaç dakika içinde ekleme
• Gerçek zamanlı çevrimiçi istemci güncellemeleri
Teknolojiler
Kaspersky Lab koruma ürünleri pazarında teknoloji lideridir. Birçok teknolojik tasarım benzersizdir ve uluslararası Rus patentleriyle korunmaktadır. Önde gelen teknolojilerin gelişimiyle, Kaspersky Lab ürünleri dünya genelinde milyonlarca kullanıcıyı güvenilir bir şekilde korumaktadır.

Bilinmeyen tehditlere karşı proaktif koruma.
Kaspersky Lab’ın uzmanlarına göre, dünyada her gün 30.000 yeni kötü amaçlı program ortaya çıkmaktadır. Bu durumda, proaktif koruma teknolojileri, henüz anti-virüs veritabanlarında bulunmayan yeni tehditlerle mücadele ettiklerinden ötürü kilit bir rol oynamaya başlamaktadır. Kaspersky Lab ürünleri bir bilgisayarda kurulmuş tüm programların davranışlarını denetleyen HIPS’e dayalı güçlü bir proaktif koruma aracına sahiptir. Bir uygulama şüpheli bir davranış gösterirse anında engellenir.
Koruyucu mod – ek savunma hattı.
“Güvenli Çalıştır” şüpheli programların güvenli çalıştırılması ve şüpheli web sitelerine bakılması için gerçek sistemden yalıtılmış sanal bir bölgedir.
Programlara virüs bulaşmış olsa bile, tüm değişiklikler yalnızca “güvenli Çalıştır” bölgesinde olacağından ötürü gerçek sistem güvenli olacaktır.
Yeni anti-virüs motoru
Kaspersky Lab ürünleri 2009 yılından itibaren yeni bir anti-virüs motoruna geçti. Bu, çalışma hızını arttırırken PC kaynakları üzerindeki yükü azalttı. Yeni motor güncellenebilme özelliğine sahiptir, böylece uygulamayı yeniden yapılandırmak gerekmeden yeni özellikler eklenebilmektedir.
UDS Teknolojisi – yeni tehditlere anında tepki
UDS teknolojisinin yeni tehditleri yanıtlaması inanılmaz derecede kısa sürer (0-30 saniye arasında!). Bu süre içinde anti-virüs programı, bilgisayarınıza yönelik tüm tehlikeleri etkisizleştirirken, Kaspersky Lab merkezi sunucusundan yeni tehdit ve engellenme yolu hakkındaki bilgileri alır. İlgili imzalar anti-virüs veritabanlarına eklenir ve kötü amaçlı yazılım sisteminizden silinir.
Her türden tehdide karşı koruma
Kaspersky Lab’ın koruma cephaneliği sıfır gün ve bilinmeyen tehditler dahil her türden kötü amaçlı programla ve İnternet tehditleriyle mücadele araçlarını kapsar. Şirketin ürünleri her türden trafiği (FTP, HTTP, e-posta ve İnternet istemcileri) denetler ve kötü amaçlı yazılımları, spamları, tehlikeli kaynaklara bağlantıları, vb siler. Bu şekilde bilgisayarınızı veya sunucunuz çok güvenli olur…
Bilinmeyen tehditlerle mücadele
Önde gelen bağımsız test laboratuvarlarının yaptıkları testler Kaspersky Lab’ın proaktif teknolojilerinin etkililiğini doğrulamaktadır. Alanında söz sahibi Virus Bulletin Ağustos 2009 sayısında çeşitli anti-virüs saptayıcıların bilinmeyen kötü amaçlı yazılımlara karşı becerilerini karşılaştırmıştır.
Tablooooooo
Kaynak: Virus Bulettin, Ağustos 2009
Bilinmeyen tehditlere karşı proaktif koruma

120′den fazla teknoloji iş ortağı ürünlerinde Kaspersky Anti-Virus motorunu kullanmaktadır. Bu şirketlerin arasında gelişiminde  mükemmel kaliteye ve güvenirliğe dikkat eden Sybari (ABD), Deerfield (ABD), Alt-N (ABD), Microworld (Hindistan), and BorderWare (Kanada) gibi iyi bilinen sa¤layıcılar bulunmaktadır.

Tablo…………………

Teknik Destek ve  Servisler
Kaspersky Lab’ın bu alandaki temel avantajı, müflterilerine telefon ya da e-posta yoluyla sağladığı gece gündüz çoklu dilde teknik destektir. Anti virüs veri tabanımız saat baflı güncellenir ve anti spam veri tabanı günde 12 ila 24 kere kadar güncellenir. Anti virüs komplekslerini ve IT güvenlik sistemlerini müflterilerimizin ifl
gereksinimlerini karflılamak üzere tasarlıyor, uyguluyor ve destek veriyoruz.

Ürün Grubu
Kaspersky Lab, tüm kategorideki müşterilerin ilgi ve gereksinimlerini göz önünde bulundurarak, bilgisayarlarını virüs, spam ve bilgisayar korsanlarının ataklarından koruyan geniş bir çözüm yelpazesi sunar. Kaspersky Lab çözümleri, casus yazılım, reklam yazılımı, rootkit’ler, backdoor’lar, çeviriciler, tuş kaydediciler, şifrelerin çalınması için geliştirilmiş programlar ve diğer türdeki kötücül yazılımlara karşı güvenilir ve etkin koruma sağlar.
Tablooooo………
Kaynak: Virus Bulettin, Aralık 2009
Proaktif ve tepkisel tespit etme hızı

Şirket ev kullanıcıları, küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin yanı sıra büyük işletmeler için çözümler oluşturur.
Kaspersky Lab anti-virüs modülleri tüm potansiyel virüs saldırısı hedeflerine güvenilir koruma sağlar: İşistasyonları, laptoplar, dosya ve web sunucular, posta ve İnternet ağ geçitleri, cep bilgisayarı ve akıllı telefonlar. Uygun yönetim araçları PC’ler ve şirket ağları için anti-virüs korumasını otomatikleştirmeyi olanaklı kılar.

Sertifikalar
Kaspersky Lab ürünleri, birçok sayıda önemli test laboratuvarı tarafından sertifikalandırılmıştır. Bu ürünler, farklı üreticilerin yazılımları ile uyumludur ve birçok donanım platformunda kullanmak üzere optimize edilmiştir.

Uluslararası Bilgisayar Güvenlik Kurumu (ICSA) Belgesi
West Coast Lab CheckMark Sertifikası
Novell Yes Sertifikası
Red Hat Ready Partner
SuSe Linux Technology Partner
Microsoft Gold Certified Partner
Certified for Widows Vista
?ertified for Windows 7
Works with Microsoft Windows Server 2008
Virus Bulletin VB100% Awards
Symbian Platinum Partner
Cisco Compatible Certificate
Intel® Centrino® 2 Duo, Intel Core 2 Duo,
Intel Core 2 Quad, Intel Core i7 Certificate

Ödüller

Kaspersky Lab ürün ve teknolojileri, bağımsız test merkezleri ve IT yayınları tarafından düzenli olarak, yüksek kötücül yazılım tespit değerini tasdik eden ödüller almaktadır. (http://www.kaspersky.com/awards).
Her yıl, iyi bilinen bağımsız test merkezleri ve IT yayınları, Kaspersky Lab ürünlerini çeşitli kategorilerde ödüle layık görmektedir. Şirket, dünya çapında 60′dan fazla ülkede 350′nin üzerinde ödül almıştır.

Bir Cevap Yazın